مراسم نخستین بزرگداشت روز جهانی روانشناس و مشاور به همت سازمان بهزیستی کشور و همچنین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره عصر پنجشنبه،۱۳۹۵/۲/۹ با شکوه هر چه تمامتر و با حضور اساتید،دانش آموختگان و دانشجویان رشته های روان شناسی و مشاوره کشور در تالار وحدت برگزار گردید با استقبال بیش از ۱۵۰۰ نفر جمعیت مشتاق مواجه گردید.

استقبال کم نظیر اساتید و دانش آموختگان رشته های روان شناسی و مشاوره که به دعوت سازمان بهزیستی کشور و سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در تالار وحدت گرد هم آمده بودند به حدی بود که به دليل ازدياد جمعيت شرکت کننده،بسياري از مدعوين و خبرنگاران یا موفق به حضور در سالن نشدند و یا اینکه از تلویزیون بزرگ مدار بسته بیرون سالن مراسم را تماشا کردند.

برنامه با مجری گری علیرضا خمسه (بازیگر) که خود فارغ التحصیل کارشناسی رشته روان شناسی نیز هستند آغاز شد.
سپس محمدرضا فروتن (بازیگر) که دانشجوی دکترای روان شناسی سلامت هستند در زمینه اهمیت روانشناسی و این روز صحبت کردند.
در این بزرگداشت همچنین انوشیروان محسنی پند پی (رییس سازمان بهزیستی کشور) و عباسعلی الهیاری (رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره) درباره جایگاه سازمان بهزیستی و سازمان نظام روانشناسی،و اهمیت حضور روانشناسی برای سلامت جامعه به سخنرانی پرداختند.
همچنین کلیپ هایی که به معرفی دو سازمان و فعالیت های آنها در زمینه روانشناسی و مشاوره می پرداخت به نمایش گذاشته شد.

اجرای گروه های سرود دستان گویا و ریحانه و اجرای دو تصنیف از علیرضا افتخاری و اجرای زنده موسیقی از اهم برنامه هایی بود که مورد توجه مدعوین قرار گرفت.

در ادامه برنامه از پیشکسوتان و اساتید این حوزه قدردانی شد.

و در انتها از تمبر یادبود این روز رونمایی گردید.

پوستر همایش
روز روانشناس و مشاور
گزارش تصویری