نگاهی اجمالی به فدراسیون جهانی سلامت روان

تاریخ : یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

فدراسیون جهانی سلامت روان، یک سازمان غیر دولتی بین‌المللی می‌باشد که در سال ۱۹۴۸‌در آمریکا و با هدف پیشگیری از اختلالات روانی و افزایش سلامت روان و به منظور ارائۀ درمان‌های مناسب و مراقبت از مبتلایان به بیماری‌های روانی و در …

فدراسیون جهانی سلامت روان، یک سازمان غیر دولتی بین‌المللی می‌باشد که در سال ۱۹۴۸‌در آمریکا و با هدف پیشگیری از اختلالات روانی و افزایش سلامت روان و به منظور ارائۀ درمان‌های مناسب و مراقبت از مبتلایان به بیماری‌های روانی و در کل، ترویج سلامت روان تأسیس شد.

مأموریت این سازمان، ترویج، توسعه و پیشرفت در زمینه آگاهی‌های مربوط به سلامت روان، پیشگیری از اختلالات روانی، حمایت و پیشبرد اقدامات بازتوانی، از طریق مداخلات جهانی است.

اهداف اصلی فدراسیون جهانی سلامت روان عبارتند از:

  • افزایش آگاهی عمومی دربارۀ اهمیت سلامت روان و به‌دست آوردن شناخت و ارتقاء نگرش‌ها درباره اختلالات روانی؛
  • ترویج سلامت روان و پیشگیری از اختلالات روانی؛
  • بهبود مراقبت‌ها، درمان و بازتوانی مبتلایان به اختلالات روانی.

در حال حاضر، بیش از نود کشور در این فدراسیون حضور فعال دارند. این مجمع جهانی، یک سازمان غیر‌دولتی در حوزه‌های تخصصی چندگانه است که به دنبال ناهنجاری‌ها و مشکلات روانی پیش آمده پس از جنگ جهانی دوم، در ایالات متحده آمریکا پایه‌گذاری شد. همچنین، سازمان مذکور روابط نزدیکی با سازمان ملل متحد، سازمان جهانی بهداشت و انجمن روانپزشکی دارد.

برگزاری کنگره‌های دوسالانه در حوزۀ سلامت روان با هدف آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در زمینه روانپزشکی و انتشار پژوهش‌ها و مقالاتی در ارتباط با سلامت روان، از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های فدراسیون جهانی سلامت روان می‌باشد.

در این راستا، کنگرۀ سلامت روان ۲۰۱۹، در تاریخ پنجم تا هشتم نوامبر در بوئنوس‌آیرس برگزار خواهد شد. تیم اصلی این کنگره«رویکردهای کلی سلامت روان، اقدامات کلنیکی، جامعه و حقوق » خواهد بود.

 

منبع: احسان (خبرنامه مؤسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی)- شماره ۱۹

ارسال نظر