طبق تفاهم‌نامه‌ای که با دادگستری و مرکز ثبت‌ اسناد منعقد کرده‌ایم ارائه مشاوره‌های ژنتیک و روانشناسی برای ثبت ازدواج در دفترخانه‌های استان الزامی است.

مدیر کل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد از رسانه ها برای همکاری بیشتر با بهزیستی در جهت پیشگیری از آسیب های ا جتماعی دعوت کرد .

سید علیرضا موسوی امجد در نشست خبری که بمناسبت هفته بهزیستی برگزار گردید گفت : اگر به آمار معلولین مراجعه کنید متوجه خواهید شد که بسیاری از معلولیت ها قابل پیشگیری است چنانچه در ارتباط با شنوایی و بینایی مردم به ما مراجعه کنند بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

موسوی امجد در ادامه به اختلالات دوران بارداری اشاره کرد و بیان کرد : یک سری از اختلالات دوران بارداری است که اگر در دوران بارداری کنترل شود از خیلی از معلولیت ها می تواند پیشگیری کند .

وی ضمن دعوت از مردم برای مشاوره با سازمان بهزیستی تصریح کرد : ما مطالبه گر هستیم از آن جهت که طرحهای بسیار خوبی داریم و چنانچه مردم از این طرحها آگاهی داشته باشند استقبال خوبی به عمل خواهد آمد.

به گزارش خبرآنلاین از یاسوج،مدیر کل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد به خدمات بیمارستانی بهزیستی در زمان زایمان اشاره کرد و گفت : در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در هفته اول زایمان ها در بیمارستان هایی که در بخش زنان و زایمان فعالیت دارند ایستگاه غربال گری شنوایی سنجی مستقر است که انتظار می رود با توجه به رایگان بودن این خدمات مردم استتقبال کنند.

سید علیرضا موسوی امجد با بیان اینکه در استان ۲۳ کمپ ترک اعتیاد وجود دارد گفت : در حوزه امور اجتماعی دفتر پیشگیری از آسبب های اجتماعی را داریم که شامل طرح کودکان خیابانی ،طرح مداخله در بحران های اجتماعی به منظور کاهش طلاق ،طرح خانه سلامت می شود .

موسوی امجد به خدمات ارائه شده توسط حوزه خدمات سیار ۱۲۳ اشاره کرد و اضافه کرد : در این طرح چنانچه مردم با شماره تلفن ۱۲۳ تماس بگیرند و در رابطه با کودک آزاری ،همسر آزاری ،کودکان کار و خودکشی تماس بگیرند در اسرع وقت همکاران ما پیگیری می کنند .

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با دادگستری و مرکز ثبت‌اسناد منعقد کرده‌ایم ارائه مشاوره‌های ژنتیک و روانشناسی برای ثبت ازدواج در دفترخانه‌های استان الزامی است.
موسوی امجد افزود:سیاست بهزیستی پیشگیری از تولد کودکان معلول است و اگر کودک معلولی به دنیا آمد وظیفه ما حمایت از این کودکان است.

وی ادامه داد:۹۰ درصد اختلالات بینایی و شنوایی در بدو تولد قابل‌شناسایی و حتی درمان است و اگر زود شناسایی شوند قابل‌درمان هستند و حتی بعضی از این اختلالات را می‌توان در دوره بارداری شناسایی کرد.

وی اضافه کرد:ارائه مشاوره‌های ژنتیک و حتی آزمایش‌های قبل از ازدواج ،شناسایی اختلالات بینایی و شنوایی کاملاً رایگان است و فقط کافی است خانواده‌ها در طرح‌های غربالگری شرکت کنند.

وی ادامه داد در سال گذشته ۱۴۵۰ زوج در شرف ازدواج مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک را انجام دادند و در سال جاری ۵۰۰۰ زوج تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

موسوی امجد یادآور شد:تمامی ادارات را برای مناسب‌سازی فضا برای استفاده معلولان موردبررسی قرار داده‌ایم و اگرچه به وضعیت ایدئال نرسیده‌ایم اما رضایت نسبی داریم.

وی اضافه کرد: در راستای مناسب‌سازی مبلمان شهری و ساختمان‌سازی نیز با سازمان‌های مربوطه رایزنی‌هایی کرده‌ایم و در همین راستا شهرداری و سازمان مهندسی از دادن پایان کار به ساختمان‌های بالای دوطبقه بدون آسانسور نیز خودداری خواهد کرد.

وی با اشاره به تعداد ۶هزار متقاضی پشت نوبتی در استان گفت:امیدواریم با حمایت استاندار در سفر حیات دولت ،تأمین اعتبار برای ارائه خدمات به این افراد در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل بهزیستی استان گفت:اگر کارفرمایان ،پیمانکاران و صاحبان مشاغل خصوصی معلول یا مددجویی را به کار بگیرد علاوه بر بیمه این افراد،تا سقف ۵۰ درصد از حقوق آن‌ها را سازمان به کارفرما عودت می‌دهد. ضمن آنکه به ازای هر فرد نیز مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به کارفرما پرداخت می‌شود.

 

منبع: www.ghatreh.com

ارسال نظر