معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در اولین بزرگداشت روز روانشناس و مشاور از پیشنهاد بسته بیمه تعهدات خدمات مشاوره بیمه سلامت در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: یکی از سیاست های رفاهی در دولت و تدبیر و امید واگذاری تصدی ها به انجمن ها و سازمان های مردم نهاد تخصصی است تا گامی در پیشگیری برداریم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور،«انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در اولین بزرگداشت روز روانشناس و مشاور ابعاد سلامت را براساس آخرین تعریف سازمان جهانی بهداشت، آرامش جسم، روح و روان معرفی کرد و گفت:در حال حاضر مقوله سلامت روحی و روانی جایگاه ویژه ای دارد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور،ادامه داد: بیشترین از کارافتادگی، غیبت و ناکارآمدی به دلیل عدم آسایش روحی و روانی است؛ لذا باید نگاه تجدیدنظرانه در این خصوص اعمال شود تا مشکلات به حداقل برسد.طاعون جهان امروز اضطراب، افسردگی، طلاق و اعتیاد است؛ از این رو باید با نگاه علمی و تخصصی به رشته روانشناسی معضلات این چنینی را سامان داد.

وی با طرح این مسئله که چه عاملی سبب شده اهمیت علم روانشناسی و مشاوره در جامعه درک نشده است؟اذعان کرد: اکنون بیگانگی مردم با ارائه خدمات تخصصی ما در این رشته تخصصی معضل دیگری در کشور است که این نیز از پزشک محور بودن ابعاد روحی و روانی و تشکیل دیرهنگام نظام روانشناسی و عدم تعهدات بسته بیمه پایه در بیمه سلامت نشات گرفته است.

محسنی بندپی،با بیان اینکه بهزیستی به عنوان تنها نهاد حاکمیتی براساس ماده واحده شهید فیاض بخش با درک و اهمیت این قضیه و برخورداری آحاد جامعه از ظرفیت تخصصی شکل گرفته است به پیشنهاد بسته بیمه تعهدات خدمات مشاوره بیمه سلامت در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: ما سازمان نظام روانشناسی را یار استراتژیک بهزیستی می شماریم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان یکی از سیاست های رفاهی در دولت و تدبیر و امید واگذاری تصدی ها به انجمن ها و سازمان های مردم نهاد تخصصی معرفی کرد و یادآور شد: بهزیستی آمادگی این را دارد تصدی خدمات مشاوره ای را با مشورت از نظام روانشناسی به فارغ التحصیلان این رشته واگذار کند تا گامی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برداریم.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور