چهارمین کارگاه آموزش مشکلات توانبخشی معلولان ضایعه نخاعی در اردکان برگزار شد.

طبق تفاهم‌نامه‌ای که با دادگستری و مرکز ثبت‌ اسناد منعقد کرده‌ایم ارائه مشاوره‌های ژنتیک و روانشناسی برای ثبت ازدواج در دفترخانه‌های استان الزامی است.

کارشناس درمان اعتیاد بهزیستی استان مرکزی گفت: مرکز ترک اعتیاد استان مرکزی مختص افراد بالای ۱۸ سال است و برای کودکان چنین مراکزی در استان نداریم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان همدان با اشاره به فعالیت سه مرکز مشاوره سلامت روان محلی در مناطق حاشیه‌نشین این شهرستان با هدف مشاوره اولیه گفت: تا پایان سال قصد داریم سه مرکز دیگر را در همدان فعال کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: وقتی برای سلامت جسمی ساختار مشخصی وجود دارد قطعاً باید برای بخش وسیع‌ تر آن یعنی سلامت روحی و روانی جامعه نیز ساختار مشخصی وجود داشته باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ضرورت توانمندی خانواده و لزوم نظارت بر برنامه‌های کلان حمایت از تحکیم بنیان خانواده، از پیشنهاد تشکیل فراکسیون خانواده در مجلس دهم خبر داد و گفت: خانواده، سنگر اصلی مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

سرپرست معاونت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تغییر چشم‌انداز حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از فردی و روانشناختی به رویکرد اجتماعی و جامعه‌ شناختی از راه‌اندازی سامانه تبادل خدمات اجتماعی، آموزش حقوق و مسئولیت‌های شهروندی خبر داد و گفت:درصددیم سبک زندگی و ارتباطات سالم را در راستای کاهش آسیب‌هایی چون طلاق به خانواده‌ها آموزش دهیم.

طرح سلامت روان به صورت پایلوت در سه استان خراسان رضوی، کرمان و آذربایجان شرقی انجام می‌شود.

برگزاری دومین کارگاه اختلالات اضطرابی کودکان ۶-۵ ساله ویژه روان شناسان مجری طرح غربالگری با حضور کارشناسان و روان شناسان سه مرکز مشاوره مجری طرح برگزار گردید.